Pożyczki bez baz 2020: lista pożyczek bez sprawdzania baz dłużników

200 000 złMaksymalna kwota pożyczki
120 miesięcyMax. okres spłaty pożyczki
Ocena: 93%
Rozwiń całą listę

Pożyczki bez baz to oferta przeznaczona dla osób, które nie mają doskonałej historii kredytowej. W takiej sytuacji możemy spotkać się z negatywną decyzją ze strony banku. Kto i kiedy może otrzymać pożyczki online bez baz?

 

Spis treści:

Czym są pożyczki bez baz?

Pożyczki bez baz to specyficzna oferta, którą możemy znaleźć w ofercie firm pożyczkowych. Charakteryzuje się przede wszystkim łagodniejszymi wymaganiami względem klientów. Dotyczą one przede wszystkim zdolności kredytowej. Jednym z parametrów wpływających na scoring jest historia kredytowa. Pożyczkodawca ma obowiązek sprawdzić swoich potencjalnych klientów pod względem scoringu! W tym celu korzysta z trzech podstawowych źródeł informacji: uzupełniony wniosek od klienta, dokumenty dostarczone przez wnioskodawcę i własne zasoby pożyczkodawcy oraz informacje udostępniane w bazach informacji kredytowej i gospodarczej.

Pamiętaj! Pożyczkodawca ma obowiązek zweryfikować klienta pod względem zdolności kredytowej, ale nie musi sprawdzać wszystkich rejestrów!

Obowiązek weryfikacji dotyczy również pożyczki bez baz. Warto jednak zaznaczyć, że często pożyczkodawcy decydują się na sprawdzenie tylko wybranej bazy lub kilku. Dzięki temu pojawiają się oferty takie jak: pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK lub pożyczka bez ERIF czy pożyczka bez BIG. Należy jednak podkreślić, że pożyczki bez baz nie są dla każdego! Pożyczkodawcy mają pewne kryteria i jeżeli ich nie spełnisz, Twój wniosek zostanie odrzucony.

Dla kogo pożyczki bez baz są dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka bez baz charakteryzuje się łagodniejszymi warunkami stawianymi klientom pod względem historii kredytowej. Należy jednak zwrócić uwagę, kto tak naprawdę ma szansę na otrzymanie takiej pomocy. Wśród klientów poszukujących takiej oferty pojawiają się zazwyczaj osoby odrzucone przez banki. Dla kogo pożyczki bez sprawdzania baz dłużników będą dobrym rozwiązaniem? Możemy wyróżnić 3 sytuacje, kiedy klient może otrzymać takie wsparcie finansowe:

I sytuacja: Zaległości w bazach dotyczące jednorazowej sytuacji, która przypuszczalnie może wynikać z niedopatrzenia. Do rejestru można trafić już po 30 dniach opóźnienia. Jeżeli nie dopilnujemy prawidłowego numeru rachunku bankowego lub po prostu nie zrealizujemy przelewu w wyznaczonym terminie, możemy trafić do baz.

To ważne! Zwróć uwagę, że osoby ze zbyt dużymi zaległościami nie mają raczej szans na otrzymanie pożyczki nawet w firmie pożyczkowej! Dotyczy to klientów z zajęciem komorniczym lub windykacyjnym.

II sytuacja: Informacje o spłaconych już zadłużeniach. Należy podkreślić, że jedną z baz, która udostępnia takie dane, jest BIK. Wpis do tego rejestru wiąże się z udostępnianiem takiej informacji nawet do 5 lat po uregulowaniu zadłużenia.

III sytuacja: Ostatni przypadek to brak jakichkolwiek informacji w bazach. Jeżeli nie masz historii kredytowej musisz liczyć się z tym, że mogą pojawić się problemy z uzyskaniem kredytu w banku. W przypadku firm pożyczkowych można otrzymać takie pożyczki bez baz, jeżeli pozostałe parametry się zgadzają.

Kto może wnioskować o pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz?

Wniosek o pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz mogą składać osoby, które spełniają kilka dodatkowych kryteriów. Są to warunki obowiązujące w przypadku każdej oferty. To znaczy? Po pierwsze każdy klient musi mieć ukończone co najmniej 18 lat i posiadać obywatelstwo Polski. Te informacje zostaną potwierdzone ważnym dowodem osobistym. Wnioskodawca powinien również mieć adres zameldowania na terytorium Polski. Po drugie podczas wnioskowania zostaniemy poproszeni o podanie numeru konta bankowego, aktywnego adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego.

Pamiętaj! Bez tych informacji nie będziesz mógł złożyć wniosku o pożyczkę! 

Dodatkowo musisz mieć stałe źródło dochodu, które pozwoli Ci spłacić takie zobowiązanie w terminie. Jeżeli chodzi o warunki związane z historią kredytową, zostały one przeanalizowane w poprzedniej części. Kolejne pytanie to: jak wnioskować o pożyczki online bez baz?

Jak wnioskować o pożyczki online bez baz?

1.  Wniosek o pożyczkę online bez sprawdzania baz możesz złożyć na stronie internetowej pożyczkodawcy. Po przejściu na taki serwis musisz wyznaczyć za pomocą suwaków kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymasz koszty, jakie będziesz zobowiązany ponieść. Jeżeli są one dla Ciebie odpowiednie, możesz przejść dalej.

2.  Kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza wniosku. Pożyczkodawca poprosi Cię o podanie danych osobowych, kontaktowych, adresowych i finansowych. Na tej podstawie pożyczkodawca będzie mógł wstępnie ocenić naszą zdolność kredytową.

3.  Następnie musisz zweryfikować swoją tożsamość. Możesz to zrobić za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub specjalnej aplikacji do weryfikacji natychmiastowej. Są to dwa najszybsze rozwiązania, które umożliwią Ci otrzymanie wsparcia finansowego nawet w dniu złożenia wniosku. Dzięki nim ominiesz sesje Elixir. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn opóźnienia.

4.  Ostatni etap składania wniosku o pożyczkę online bez baz to oczekiwanie na decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze otrzymasz najpóźniej w ciągu 48 godzin od otrzymania decyzji. Kiedy pożyczkodawca korzysta z systemu przelewów ekspresowych lub ma konto w tym samym banku, czas oczekiwania będzie krótszy.